Leden 2013

31.1.

31. ledna 2013 v 19:02 | Lissy |  ~ Články ~
Ahojky,
tak jak jste dopadli? Já super, samé Véčka :-D jako výborné, jestli mě chápete. Plus k tomu ještě pochvalu třídního učitele za vzorný prospěch a napomenutí třídního učitele za vyrušování ve vyučování :-D
Já jsem ráda, protože už od první třídy až do sedmé mám samé jedničky :-)
A z těch písemek, co jsme psali včera: dějepis mám za jedna, angličtina jako jediná z půlky třídy jedna :-))
Takže super :-D oslavíte to nějak?

Ranch: dostanu na vysvědčení peníze, takže počítáme aspoň s jedním koníkem - nejlépe shirská klisna :-)


Zítra je VYSVĚDČENÍ

30. ledna 2013 v 20:36 | Lissy |  ~ Články ~
Ahojky,
tak víte co dostanete? Já asi samé ale jestli ne tak se zhroutím :-D Chtěla jsem dát fotky, ale má drahá sestra mi nechce dát paměťovku :-( takže nic. Promiňte za hrozně krátký článek, ale já zítra píšu dvě písemky a musím se učit ;-)

29.1.

29. ledna 2013 v 20:51 | Lissy |  ~ Články ~
Ahojky,
tak dějepis jsem jakžtak zvládla, jenže mi málem došly peníze, protože řidič mi dal občanskou jízdenku :-D drahou :-D no a v angličtině jsem skončila druhá! Byla jsem úplně šťastná a vyhrála jsem: diplom, Fidorku, propisku, a 4 GB flesh ve tvaru tučňáka..:-)
Promiňte že nestíhám, aspoň jsem vám udělala dáreček. Tak klik :-)
Jestli chcete, pochlubte se taky v komentářích se svými výtvory :-)

Bojím, bojím

28. ledna 2013 v 20:28 | Lissy |  ~ Články ~
Hádáte čeho?
Jo, zítra jedu do Přerova na dějepisnou olympiádu. Se školníkem. S tím nejhorším, nejtrapnějším, nejblbším školníkem. Nejedete tam někdo taky? Prosím...aspoň by jsme pokecaly o koních..:'-(
Vůbec se tam netěším, už jen kvůli zalézání do podrobností, o které tam nebude nouze. Prostě...děs a hrůza. Měla jsem jet s kamarádkou, jenže ze školy může jet jen vítěž. No a tak jedu já. Kdyby tam nkdo náhodou jel, tak mám růžovou tuniku, rozervané džíny a dlouhé rovné hnědé vlasy na stranu. Ale pochybuju..
No nic, k jiným věcem.
Dnes jsem byla na anglické olympiádě, a bylo nás tam šest. No...výsledky neznám, pak vám je řeknu.
Teta, co mi dává dva koníky, přijede až příští týden..
A novinky? No ty nám dělají radost, na ranč teď pořád jezdí někdo zaplatit si vyjížďku atd..
A nakonec, náš ranch se těší na: Týninu soutěž Spring Cup, máme tam Crystal a Autumn Dream!

Recenze - shirské hříbě 2013

27. ledna 2013 v 15:33 | Lissy |  ~ Popelnice ~
Shirské hříbě 2013

Výška: Je o trošku vyšší než dartmoorský hřebec
Hříva: Má boží hřívu, krásně zvlněnou
Ocas: Ocásek má zvlněný a ta bílá vůbec nevypadá špatně :-)
Barva: Má krásnou barvu, jen mi trochu vadí, že zevnitř nejsou nožky hnědé, ale bílé - má udělanou srst v průběhu línání, což je trošku divné, ale zároveň pokus o réálnost
Postoj: Krásný postoj, konečně nějaké živé, reálné hříbátko
Celkem: 8/10, hold nevýhoda líněcí srsti, vypadá zvláštně (neříkam že hrozně)

Firestar

26. ledna 2013 v 17:18 | Lissy |  ~ Články ~
Jejdamane, přijela k nám teta, od které bych koníka vůbec nečekala, a přecijen překvapila! Dovezla mi Firestar, shirské hříbo 2013...je úžasná, i když mi vadí ta zimní - normální srst. Prostě je napůl normální a napůl huňatá, jinak mě ale dostala! Je tak krásná...No nic, recenzi dám později. Už jen poslední teta co mi přiveze další 2 koně!

25. - 26.1.

26. ledna 2013 v 11:56 | Lissy |  ~ Články ~
Ahojky,
moc, opravdu moc se omlouvám, že sem nedám ty fotky Fanči. Teď píšu z nového PC a nevím, jak se tam dává paměťovka. Taky mě mrzí že jsem včera nenapsala, ale měla jsem oslavu ;-) A víte, kdo přibyl na náš ranč?
Dilency - drezurní jezdkyně
Tinkerbell - stará hannoverka
Cotton Candy - trénovaný poník, za peníze z kasičky
Crystal - haflingerka 2013!!
Rachael - hannoverka 2013!!
Jspu úplně úžasní :-) a navíc ještě od tety dostanu další dva koníky! Já se hrozně moc těším :-D
---
Na to, jak si všichni na haflingerku stěžovali, já jsem s ní maximálně spokojená. Obě holky jsou krásné, tak vám sem dám maličkou recenzi, bohužel (zatím) bez fotek.

Haflingerská klisna
Výška: Je vysoká přibližně jako Schleich trénovaný poník, rozhodně není malá
Hříva: Hřívu má velmi reálnou, má ji zapletenou do copánků a ty vypadají, jako by jí povlávaly ve větru. Kštici má taky zapletenou do copánku
Ocas: Ocas má volný, na kořenu má tři červené růžičky a zapletený tenký copánek
Barva: Má velmi reálnou palomino barvu, huba jí mírně přechází do šeda
Postoj: I když jsem viděla stížnosti na její nataženou nožku, není to vůbec tak hrozné, má krásný zvědavý postoj
Celkem: Dávám jí 9/10, trošku mi vadí, že má zepředu oči blízko sebe (není to moc vidět)

Hannoverská klisna
Výška: Je o trošku vyšší než stará hannoverka
Hříva: Ta mě teda docela dost zklamala, čekala jsem bobíky a místo toho má centimetr dlouhé copánky, což se mi moc nelíbí
Ocas: Ocas némá přilepený k nožce
Barva: Moc hezká příjemná barva, je krásně hnědě vystínovaná, hřívu a ocas má taky hnědou (což je divné, hnědák by měl mít černou)
Postoj: Úžasný prodloužený klus, moc se mi líbí
Celkem: 8/10, odebírám dva za hřívu

Malé shrnutí

24. ledna 2013 v 17:07 | Lissy |  ~ Články ~
Ahojky,
omluvte mě, ale teď opravdu nemám čas. Mám problémy s vysvědčením a navíc ani tak nestíhám chodit na notebook. Po prázdninách se to zlepší. Teď dvě krátké události:
Nafotila jsem klisnu Fanny, fotky dám zítra protože mi sestra někam schovala paměťovku.
Taťka spravil ten počítač! Je hrozně rychlý a asi už příští týden budu mít to The Sims...Už se moc těším! Pak udělám ten komix :-)
tak to je vše, někdy příště ;-) (oběhla jsem v INFv)

Radost - Fanny

22. ledna 2013 v 21:31 | Lissy |  ~ Články ~
Já jsem tak šťastná! Dneska mě naši vyzvedli z hiphopu, a tak jsem vyzvídala, jestli mi v Ostravě něco koupili. Mamka že ne, neměli čas atd....a pak ji vytáhla z tašky! Je to kobylka irského tinkera Fanny. Je úžasná :-) ale v té tašce měla ještě něco, protože jsem na ni vyskočila v chodbě a jako: Co to vidí oko mé modravé?? a mamka se tam snažila propašovat nějakou igelitku s Pompa do skříně. Že by koníka? :-)
Mimochodem, Fanny jsem koupila za peníze z kasičky ;-)
A teď Schleich věci, co určitě dostanu: Drezurní jezdkyně Dilency, Hannoverská klisna (stará) Tinkerbell, dva koně od babičky
Já se nemůžu dočkat! Ať už je pátek!

22.1.

22. ledna 2013 v 15:19 | Lissy |  ~ Články ~
Ahojky,
tak jaké je u vás počasí? U nás je sníh, a na něm úžasný led, takže pofrčím fotit :-) koníci konečně nezapadají - i když upřímně, doufám že to tak vydrží do víkendu, abych mohla fotit koníky na narozky :-) už se nemůžu dočkat! Strašně moc se těším, a všem tím lezu na nervy :-D Dneska jedu do hiphopu, a chtěla jsem jít ještě fotit koně, jenže mě nemile překvapila sestra. Takže focení se odkládá, nejspíš až dostanu ty koně.
Ohledně dotazníku, na nikoho se kvůli odpovědím nezlobím, vím že moje fotky nejsou dokonalé ;-) budu se snažit zlepšit, a mám pozitivní cíl - tatínek mi bude půjčovat jeho zrcadlovku, domluvila jsem se s ním na kompromisu! :-) Už se těším ;-)
A k druhé odpovědi, ohledně obíhání: Ano, vím že teď nejsem tolik aktivní, protože můj notebook se mi na některých rančích seká pokaždé když tam dojdu, a tak musím obíhat na druhém PC (Dělal mi to Boběščin ranč a ranč Terybery, ted už je to v pořádku, ale zase se mi seká Andy). Nejčastěji v pondělí ve škole i INFV. Naštěstí už mám můj počítač opravený, takže tam by to mělo jíd normálně ;-)
A navíc, v pololetí většina lidí neobíhá, málo obíhá nebo pozastavuje, já jsem se pozastavování zřekla a proto obíhám méně. Chci si udržet samé jedničky, dvojka by pro mě byla hrozný šok :-D ale zatím se mi daří, takže po pololetních prázdninách už se vše zase vrátí do starých kolejí :-)
A ještě něco vám musím oznámit, v únoru 24. - 2. února jedu na lyžák na Horní Bečvu. Je to lyžák s přespáváním, tak mě prosím ten týden omluvte ;-) Přednastavím sem články, fotky, a možná, možná, protože už je ten počítač opravený, se dočkáte komixu o koních z nějaké hry. V tom únoru ;-) jen musím přijít na děj.

Tak se mějte hezky :-)